ONS – co oznacza skrót popularny na Tinderze?

ONS - co oznacza skrót popularny na Tinderze?

ONS to skrót, który można często zauważyć na portalach internetowych, Tinderze czy innych aplikacjach randkowych. Co oznacza i dlaczego jest tak chętnie używany?

ONS – co to takiego?

Skróty na Tinderze są bardzo popularne ponieważ pozwalają w łatwy sposób przekazać jakiej relacji szuka dana osoba. Upraszcza to poznawanie osób o podobnych zamiarach. Co to znaczy ONS? One Night Stand, czyli w skrócie ONS oznacza osobę, która dosłownie szuka przygody na jedną noc – niezobowiązującego seksu, po którym nie będzie rozwijana żadna relacja.

Taka osoba z pewnością nie szuka związku. Relacja ONS opiera się tylko na kontakcie fizycznym między partnerami. Po wspólnie spędzonej nocy osoby więcej nie spotykają się ani nie kontynuują relacji w żaden inny sposób. Przed wspólnie spędzoną nocą partnerzy nie muszą się też poznawać. ONS pozwala na zaspokojenie swoich potrzeb seksualnych bez konieczności budowania jakiejkolwiek więzi z druga osobą.

Dla kogo jest relacja ONS?

Oczywiście ten rodzaj relacji nie jest dla każdego. Ktoś, kto szuka miłości nie odnajdzie się w jednorazowym, przygodnym seksie. Jednak One Night Stand może mieć też wiele zalet.

Jedną z nich jest niewątpliwie szybkie zaspokojenie swoich potrzeb seksualnych. Przy One Night Stand nie trzeba poznawać partnera, chodzić na randki. Ktoś, kto niedawno zakończył związek i nie jest gotowy by wchodzić w kolejny, a ma duże potrzeby seksualne – może idealnie odnaleźć się w ONS.

Taka relacja nie angażuje emocjonalnie, co jest jej niewątpliwą zaletą. Dodatkowo spotkania na jedną noc mogą rozwinąć seksualność oraz pozwalają spełnić swoje pragnienia czy fantazje bez oceny – w końcu kochankowie po wspólnej nocy więcej się nie spotkają. ONS może zapewnić adrenalinę, nowe doświadczenia i rozwinąć umiejętności seksualne oraz dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

Inne rodzaje relacji bez zobowiązań i ich skruty

Tinder obfituje w różne skróty. FWB i ONS są jednymi z najpopularniejszych. FWB oznacza Friends With Benefits czyli po polsku przyjaciele z dodatkowymi korzyściami. Czym różni się taka relacja od One Night Stand? FWB pozwala zbudować relację opartą na przyjaźni, jednak bez budowania związku romantycznego. Jest to zatem również relacja bez zobowiązań, jednak oparta na większej bliskości. Osoby będące w takiej relacji spędzają ze sobą czas – wychodzą do kina, na drinka lub po prostu rozmawiają oraz uprawiają ze sobą seks. Taka relacja, w odróżnieniu od ONS nie kończy się po jednej nocy. Warto pamiętać, że osoby będące przyjaciółmi z dodatkowymi korzyściami nie mają wobec siebie żadnych zobowiązań. FWB nie jest także substytutem związku.

Innym skrótem znanym z Tindera jest MNS czyli Multiple Night Stand. Jest to relacja podobna (również z nazwy) do ONS. Osoby spotykają się tylko na seks, powtarzając spotkania kilkukrotnie, jednak nie budują między sobą żadnej relacji poza łóżkiem.

Tinder to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych. Skróty używane przez jego użytkowników pomagają uprościć poszukiwania interesującej ich relacji. Warto je znać, zwłaszcza gdy jest się osobą, która szuka poważnej relacji.