Rzęsy Russian Volume – co to za metoda przedłużania rzęs?

Rzęsy Russian Volume - co to za metoda przedłużania rzęs?

Coraz więcej kobiet decyduje się na trwałe przedłużanie rzęs. To wygoda i idealne rozwiązanie, kiedy chcemy optycznie powiększyć oczy i uzyskać efekt zagęszczenia rzęs, bez codziennego używania mascary. Można dzięki temu znacznie skrócić czas wykonywania codziennego makijażu. Istnieją różne metody przedłużania rzęs, a coraz większą popularność wśród Pań zdobywają metody objętościowe, które charakteryzują się o wiele większym zagęszczeniem rzęs, niż w przypadku metody 1:1. Jedną z metod objętościowego przedłużania rzęs jest Russian Volume.

Co to jest Russian Volume?

Rzęsy Russian Volume to metoda przedłużania i zagęszczania rzęs, która polega na doklejeniu do naturalnej rzęsy całej kępki rzęs sztucznych. Jest to metoda przedłużania rzęs inspirowana trendami wschodnimi, głównie rosyjskimi technikami przedłużania i zagęszczania rzęs. Metoda Russian Volume bywa także nazywana metodą 8D, ponieważ do pojedynczej rzęsy naturalnej doklejane są kępki składające się właśnie z 8 włosków sztucznych. Taka jest teoria, ale w praktyce nie zawsze jest to dokładnie 8 włosków, powinno być ich między 6 a 10, aby zachować charakterystyczny dla metody Russian Volume efekt.

Rzęsy volume to metoda, w której rzęsy zyskują bardzo dużą objętość. Rzęsy Russian Volume podkreślają spojrzenie, dodają mu tajemniczości i zmysłowości. Ta metoda przedłużania rzęs szczególnie spodoba się Paniom, które lubią mocno podkreślone oczy i częściej decydują się na mocny makijaż, niż „makeup no makeup”. Odpowiednio dbając o higienę rzęs i oczu, rzęsy objętościowe można nosić nawet kilka lat bez przerwy. Trzeba pamiętać tylko o uzupełnianiu ubytków co około 4 tygodnie, aby w wachlarzu rzęs nie pojawiały się widoczne luki.

Jak zrobić rzęsy Russian Volume?

Rzęsy mega volume, czyli właśnie 8D, wykonywane są z pomocą rzęs syntetycznych, najczęściej jedwabnych. Jest tak dlatego, że powinny to być rzęsy jak najbardziej zbliżone właściwościami do naturalnych ludzkich rzęs. Zbyt grube rzęsy mogą za mocno obciążać powiekę, a przy takiej ilości rzęs efekt byłby nieestetyczny. Delikatniejsze rzęsy zmniejszają też ryzyko osłabienia i utraty naturalnych rzęs, co jest bardzo ważne przy każdej metodzie przedłużania.

Zabieg przedłużania rzęs Russian Volume jest w pełni bezpieczny, jeśli wykonamy go w profesjonalnym salonie. Stylistka rzęs powinna dobrać grubość rzęs oraz ich skręt do naturalnych rzęs. Ważna jest też staranność przy wykonywaniu rzęs volume, aby rzeczywiście uzyskać efekt powiększenia oczu. Stosowany do przedłużania objętościowego klej jest bezpieczny dla oczu. Ważne, że nie ma kontaktu z powieką, ponieważ kępki przykleja się, zachowując pewien odstęp od powieki. Przedłużanie wykonuje się w pozycji leżącej, a oczy przez cały zabieg są zamknięte i odpowiednio zabezpieczone, mimo to po aplikacji może wystąpić chwilowe zaczerwienienie powieki, jest to całkowicie normalne. Wykonując zabieg przedłużania u profesjonalistki, warto zwrócić uwagę na sterylność stosowanych narzędzi i jakość używanych rzęs.