Co oznacza przerwa w brwi u mężczyzn?

Co oznacza przerwa w brwi u mężczyzn?

Brwi od zawsze poddawało się wielu różnym stylizacjom, gdyż uchodzą one za jedną z najistotniejszych ozdób naszej twarzy. Kreska na brwi często pojawia się nie tylko u nastolatków i kobiet, ale także u mężczyzn. Wraz z rosnącym trendem na metamorfozy brwi, przecięcie na brwi u mężczyzn zaczęło cieszyć się coraz większą popularnością. Trend na przerywane brwi męskie pojawia się co kilka sezonów a jego popularność wciąż rośnie.

Co oznacza przecięta brew męska?

Wycięta kreska na brwi u chłopaka, zazwyczaj jest znakiem buntu i od początku jej powstania miała mieć takie znaczenie. Dawniej z wyciętych brwi słynęli znani buntownicy, tacy jak Vanilla Ice czy David Beckham. Dzisiaj kreski na brwiach robią gwiazdy znanych portali społecznościowych. Przecięta brew ma za zadanie pokazać zadziorny, buntowniczy, zaczepny i zawadiacki styl mężczyzny. W tej chwili wielu mężczyzn decyduje się na przecięcie na brwi ponieważ jest to po prostu modne i biorą przykład ze znanych influencerów. Chcąc zwiększyć swoją popularność, zasięgi czy liczbę obserwujących na portalach społecznościowych, wielu mężczyzn decyduje się na taki zabieg. Dla nich przecięcie na brwi nie ma większego symbolicznego znaczenia.

Jak wyglądają przerywane brwi męskie?

W dzisiejszych czasach przyjmują one wiele różnych form. Niektórym wystarcza jedna przecięta brew. Inni mężczyźni decydują się na przerwę w obu brwiach. Kolejną opcją jest przecięcie jednej brwi w kilku miejscach. Należy pamiętać, że mężczyzn którym naprawdę pasują przecięte brwi, jest zdecydowanie mniej. To jak przecięta brew będzie się prezentować, zależy również od samej brwi. Wycięcie będzie lepiej wyglądać na gęstszej ciemniejszej brwi, niż na tej która jest jasna i rzadka. Na tej drugiej, wycięcie może być bardzo słabo widoczne.

Przerwa w brwi u mężczyzn – jak ją zrobić?

Większość mężczyzn robi to zwykłą maszynką do golenia, jednak jest to narzędzie niezbyt precyzyjne i łatwo zrobić krzywą, nierówną, bądź za dużą kreskę na brwi. Włoski na brwiach szybko nie odrosną, potrzebują do tego aż dwóch tygodni – dlatego jest to ryzykowne. Lepszym sposobem, jest użycie niedużego precyzyjnego nożyka do regulacji brwi. Nie jest on drogi i można go dostać w większości drogerii. Jeśli chcemy mieć pewność że brwi będą wykonane perfekcyjnie, powinniśmy się udać do wykwalifikowanej stylistki brwi, która pomoże dobrać rodzaj wycięcia i profesjonalnie je wykona.

Przerwa w brwi a moda

Przerwana brew jest trendem, który zniknie równie szybko jak się pojawił, by kiedyś znowu powrócić. Przerwa w brwi u mężczyzn jest interesująca, przyciąga uwagę i dodaje charakteru, natomiast nie każdemu ona pasuje i nie powinno się jej robić na siłę, tylko ze względu na panującą modę. Kiedy zdecydujemy się na wycięcie brwi, musimy pamiętać aby zrobić to w miarę możliwości profesjonalnie, inaczej zamiast poprawić swój wygląd, oszpecimy się na jakiś czas.