Jak rozjaśnić za ciemny podkład?

Jak rozjaśnić za ciemny podkład?

Każdej z nas chociaż raz się to zdarzyło. Poszłaś na zakupy do drogerii wybrać nowy podkład. Wypróbowałaś kilka testerów, zamalowałaś sobie nimi całą dłoń, na koniec doradziła Ci nawet ekspedientka.

Jak rozjaśnić zbyt ciemny podkład?

Wracasz zadowolona z poczynionego zakupu, w końcu wybór wydawał się idealny. Światło w drogerii bywa jednak zdradliwe, a ręka to nie najlepsze miejsce na tego typu testy. Rano robiąc makijaż zderzasz się z rzeczywistością.

Za ciemny! Co teraz? Spokojnie, to nie koniec świata i wcale nie musisz go od razu wyrzucać do kosza. Poniżej znajdziesz kilka sposobów jak rozjaśnić podkład.

Czym można rozjaśnić podkład do twarzy?

Pierwszym i najłatwiejszym sposobem jest mieszanie podkładów. Wystarczy kupić drugi produkt tylko tym razem w za jasnym odcieniu o około dwa tony.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby były to różne marki, a nawet inne konsystencje. Mieszamy oba podkłady, na dłoni lub w miseczce, w zależności jak nam wygodniej.

Rozjaśniamy całą pompką albo połówką, w zależności ile nam potrzeba. Kolor powinien dopasować się do naszego odcienia szyi oraz dekoltu. Dodatkowo, zimą możemy w ten sposób rozjaśniać, natomiast latem spróbować to zrobić na odwrót.

Użyj jasnego pudru

Nie jest właściwie istotne jaki to puder, mineralny czy zwykły, ważne aby był jasny. Dodatkowo, dobrze też gdyby był rozświetlający. Możesz użyć nawet transparentnego, jeśli właśnie taki masz pod ręką.

Istotne jest to, aby nie aplikować pudru pędzlem, ponieważ nie uzyskamy tym oczekiwanego efektu. Do całej operacji należy użyć zwilżonego i odsączonego wcześniej beauty blendera i delikatnie wklepać kosmetyk.

Skorzystaj z gotowego rozjaśniacza

Na rynku istnieją specjalne kosmetyki, dzięki którym samodzielnie rozjaśnimy podkład. Nie ma tu większej filozofii. Musimy zmieszać obydwa produkty i znaleźć proporcję, w której

kolor będzie nam odpowiadał. Rozjaśniacze konsystencją i wyglądem przypominają zwykły krem. Co najważniejsze, nie zmieniają formuły podkładu, czy właściwości takich jak stopień krycia i trwałość.

Baza pod makijaż

Ten sposób sprawdzi się tylko do lekko za ciemnego fluidu, więc jeśli są to maksymalnie 2 tony, to możesz wykorzystać ten trik..

Nie każdemu może to odpowiadać, bo przez takie połączenie konsystencja i pigmentacja naszego podkładu lekko się zmieni, nabierze delikatności.

Wystarczy zmieszać przeźroczystą bazę z naszym kosmetykiem i gotowe. Efekt rozjaśnienia powinien zostać osiągnięty.

Zrób sobie krem BB

Ostatnie rozwiązanie to dodanie do fluidu kremu nawilżającego, którego używasz na co dzień. Nie ma tu specjalnych wymagań co do rodzaju, jednak ważne by nie miał zbyt tłustej

formuły. Najlepiej zacząć od większej ilości podkładu i mniejszej kremu, a następnie stopniowo dokładać go według potrzeby. Najlepiej nakładać gotowy produkt beauty blenderem.

Nie jest to rozwiązanie, dla osób chcących zatuszować niedoskonałości, ponieważ przy takim połączeniu znacząco stracimy na kryciu.

Może być wtedy konieczne nałożenie dwóch warstw tak przygotowanej mieszanki.

Jak nie wybrać za ciemny podkład?

Zwróć uwagę na oświetlenie. Przy sztucznym, jasnym świetle w drogerii wybór podkładu jest trudny.

Poproś ekspedientkę o próbkę i zobacz jak produkt zachowuje się na Twojej twarzy w dziennym świetle.

Oprócz tego, pamiętaj, że najlepiej testować na szyi, a nie na nadgarstku, ponieważ pigmentacja w obu miejscach jest inna.

I to wszystko! Dzięki temu pomyłki z podkładem będą zdarzać się rzadziej i nie będzie potrzeby eksperymentowania z rozjaśnianiem.